Archive - 2014

Aralık 31st

2017-2018 KYK Kredi Burs Başvuru Sonuçları Öğren!

Yükseköğrenim öğrencilerinin heyecanla beklediği 2017-2018 eğitim öğretim yılı burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. KYK geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ekim ayı dâhil olmak üzere ödeme yapacak. KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin süresi içerisinde mutlaka onaylanması gerekiyor.

2017-2018 KYK Kredi Burs Başvuru Sonuçları Sorgulamak için Tıklayınız

KYK Kredi ve Burs Sonuçları E Devlet Sorgulamak için Tıklayınız

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı.

2018 e-YDS Başvuru ve Sınav Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM Başkanlığı 2014 yılında ilkini başlattığı Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) Sınavı için 2018 Başvuru ve Sınav Tarihlerini açıkladı.

6114 sayılı Kanun’un 3. Maddesi 2. Fıkrasının (a) bendinin verdiği yetki ile 2014 yılında Merkezimiz tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) yapılmaya başlanan Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS), 2017 yılında da devam edecektir.

4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında yapılacak olan e-YDS, aynı Yönetmelik uyarınca Merkezimiz tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile eşdeğerdir. e-YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklar, YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynıdır.

Aralık 30th

2017-2018 Burs ve Kredi Ücretleri Belli Oldu mu?

KYK burs ve kyk öğrenim kredisi sonuçları kadar öğrenciler ödenecek burs miktarını da merak ediyor..kyk burs miktarı sorgulama yapan öğrenciler için burs miktarlarını yazıyoruz..Bu yıl kyk bursu ne kadar olacak diye merak eden öğrenciler heyecanla bekliyor...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bütçe giderlerinin yaklaşık yüzde 18'ini tek başına eğitime ayırıyoruz. Başka bir ifadeyle toplanan her 100 liralık verginin 22 lirasını doğrudan doğruya eğitime harcayacağız" dedi. Bakan Ağbal, yükseköğretim öğrencilerine verilen burs ve kredi tutarını 2018'de 425 liradan 470 liraya çıkardıklarını vurguladı.

Aralık 29th

ÖYP e-Posta Adresimi Unuttum! Ne Yapmam Gerekiyor?

ÖYP e Posta Adres İşlemleri için Buraya Tıklayınız

ÖYP e Posta Adresimi Unuttum! Ne Yapmam Gerekiyor? Diyerek merak edenler;

Yukarıda vermiş olduğumuz link ya da ekrana tıklayarak açılan sayfada yer alan "E-Posta Adresimi Unuttum" linkine tıklayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

ÖYP Şifremi Unuttum! Ne Yapmalıyım?

ÖYP Şifre İşlemlerinizi Gerçekleştirmek için Tıklayınız

ÖYP Şifremi Unuttum! Ne Yapmam Lazım? Diyenler için,yapmanız gereken yukarıda vermiş olduğumuz ekran ya da linke tıklayarak açılan giriş sayfasının en altında bulunan "Şifremi Unuttum" linkine tıklayarak işleminizi gerçekleştirmektir.

Aralık 23rd

ALS Sınav Giriş Belgesi Tıklayınız

2017 ALS Sınav Giriş Belgesi İndirmek için Tıklayınız

2017 Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2017-ALS) Sınava Giriş Belgeleri Yayınlanır Yayınlanmaz takvim2018.com'dan Erişebileceksiniz.

Nisan 2017 tarihinde yapılacak Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı’na (2017-ALS) başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

2017 – Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Adayların Yükseköğretim Programlarına İlişkin Tercihleri Kitabı

“2017-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Adayların Yükseköğretim Programlarına İlişkin Tercihleri” adlı Kitap, Kasım 2017 tarihinde saat 15.00’den itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

*** 2017 – Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Adayların Yükseköğretim Programlarına İlişkin Tercihleri Kitabı İndirmek için Buraya Tıklayınız

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

Aralık 22nd

ÖSYS Başvurulara İlişkin Adayları Bilgilendirme

*** 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu İndirmek için Buraya Tıklayınız

*** 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Başvurularını Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız

Dikkat: En Son Güncel Haliyle, 2018 TYT Başvuruları Nasıl Yapılacak? İlgili Yazıya Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

Aralık 21st

e-YDS 2018/5 Sonuçları için Tıklayın!

Mayıs 2018 tarihinde yapılan 2018 Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS 2018/5) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, Mayıs 2018 tarihinde saat 20:30'da ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

e-YDS 2018/5 Sonuçları
Temel Soru Kitapçığı (% 10)

2018 DİB-MBSTS Başvuru Kılavuzu İndir!

2018 DİB-MBSTS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 DİB-MBSTS Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

2018 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS), 7 Nisan 2018 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 14-22 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.

Aralık 16th

Adli ve İdari hakimlik sınavı mülakat sonuçları açıklandı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 24 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan idari ve adli yargı hakim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavının mülakat sonuçlarını açıkladı.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 24 Aralık 2016 arihinde ÖSYM tarafından yapılan idari ve adli yargı hakim ve savcı adaylığı yazılı arışma sınavınının mülakat sonuçlarına ilişkin duyurusu:

24 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan ;

. Adli yargı hakim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavının mülakat sonuçları için TIKLAYINIZ.

Aralık 11th

Eğitimde Devrim! E-Sınav Dönemi Başlıyor

Milli eğitim Bakanlığı, 2015-2019 strateji plan taslağını hazırlayarak eğitimin 5 yıllık yol haritasını belirledi.

Öğretmen atama sisteminden, okul gibi fiziki alanlara, okul bütçelerinden yabancı dil eğitimine, merkezi sınavlardan ders kitaplarına kadar birçok konuda yenilikler 5 yıl içinde hayata geçirilecek

E-SINAV GELİYOR

Sabah'ın haberine göre; gelişen teknolojiye bağlı olarak başta merkezi sınavlar olmak üzere tüm sınavların e-sınav yöntemiyle yapılması sağlanacak. Ulusal düzeyde yapılan sınavlar, uluslararası standartlara uygun şekilde kademeli olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Okullarda akran koçluğu ve öğretmen koçluğu sistemi oluşturup, yaygınlaştırılacak.

KURS PROGRAMLARI AÇILACAK

Aralık 10th

ÖSYM 2018 Sınav Takvimi Güncellendi

ÖSYM 2018 Sınav Takvimi Başvuru Tarihleri Güncellenmiştir.

Adayların aşağıda bağlantısı sunulan Haziran tarihli ‘ÖSYM Sınav Takvimi’ni esas almaları gerekmektedir.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

Aralık 9th

Sayıştay Yazılı Sınav Giriş Belgeleri için Tıklayın!

Sayıştay Yazılı Sınav Giriş Belgeleri Almak için Tıklayınız

3-14 Aralık 2014 tarihlerinde yapılacak olan 2014-Sayıştay Yazılı Sınavına girecek adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Sponsorlu bağlantılar

data-ad-client="ca-pub-7363015836865912"
data-ad-slot="5093798520">

Son yorumlar

Bu yıl hangi sınavlar olacak? Üniversite öncesi ve sonrası sınavlar ile alakalı bilgiler basında çıkan haberler tek bir adreste. Sitemiz sadece haber ve bilgi portalıdır.