Archive - 2013

Tarih
Tür

Aralık 31st

Sınıf Öğretmenlerine Alan Sınavı (Öabt) Dahil Edildi

Sınıf Öğretmenleri Alan Sınavı (Öabt) dail edildi Sınıf Öğretmenleri Alan Sınavı Girecek . Ösym tarafından yapılan açıklamada 2014 Alan sınavına Sınıf öğretmenleri ve Rehber Öğretmenleri de dahil edildi.

İşte Ösym Tarafından yapılan açıklama

2018 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Hangi Branşlara Uygulanacak?

ÖSYM yaptığı güncelleme ile 2018 sınav takvimini başvuru tarihleriyle beraber yayınladı. Sınav ve başvuru tarihlerinin belli olmasıyla beraber 2018 KPSS'ye girecek öğretmen adayları tarafından sitemize ortak bir soru gelmeye başladı. 2018 ÖABT'ye hangi branşlar girecek?

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT), Temmuz 2018 günü yapılacak, sonuçlar Ağustos 2018'de duyurulacak.Sınav başvuruları Mart 2018'de alınacak.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2018 ÖABT hangi branşlara uygulanacak? 2018 yılı KPSS'nin yanında bazı öğretmenlik branşları ÖABT'ye girecekler. 2018 ÖABT'ye girecek branşları paylaşıyoruz...

17 alanda Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi uygulanacak.2016 yılında okulöncesi öğretmenliği için ÖABT sınavı yapılmamıştı. 2017 yılı için açıklanan alanlar arasına okulöncesi öğretmenliği alanı da eklendi.

MEB GYS Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın şef ve memur kadroları için görevde yükselme sınavı GYS tercih sonuçları açıklandı. 29 Şubat Pazartesi günü açıklanması beklenen GYS sonuçları 1 Mart Salı günü açıklandı.

2016 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef / Memur Kadroları İçin Görevde Yükselme Sonuçları açıklandı.

MEB'in daha önce açıkladığı takvime göre görevde yükselme tercih sonuçlarının 29 Şubat'ta açıklanması gerekiyordu. Ama MEB bu tarihte açıklayamadı. MEB, tercih sonuçlarını 1 Mart Salı yani dün akşam 20:30 itibariyle açıkladı

GYS TERCİH SONUÇLARI NEDEN GECİKTİ?

MEB Şube Müdürlüğü Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Mahkeme Kararı Gereği İl/İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü Sözlü Sınavı Sonuçları Açıklandı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Sayı : 41289672/125/8657556 01.09.2015
Konu: Sözlü Sınav Sonuçları Duyurusu

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi : Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik.

Mahkeme kararı gereği il/ilçe milli eğitim şube müdürlüğü görevde yükselme sözlü sınavı puanı düzeltilenler ile sözlü sınava girenlerin sözlü sınav puanları, Bakanlığımızın İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü internet sayfasında 02/09/2015 tarihinde açıklanacaktır.

MEB GYS Soru ve Cevapları İçin TIKLA

29 Aralık Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlüğü Sınavı Soru ve Cevapları MEB GYS 2013 sınavı çıkmış sorular.Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 29 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştireceği, "Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavı Soruları ve Cevapları açıklanır açıklanmaz sitemizden ulaşabileceksiniz.

Şube Müdürlüğü Sınav Soruları ve Cevapları Paylaşımları....

1. Ortaöğretim kurumlarının öğrenim süresi, uygulanan programın özelliğine göre, Milli Eğitim Bakanlığı

2. Kurum açma izni Verilen kurumlarda iki yıl içinde öğretime başlamayan ile amacı dışında kullanıldığı

3. Nobel ödülü sorusunun cevabı Matematik

4. Ressam Salvador Dali

5. Atlas okyanusu ve Pasifik'i bağlayan kanal Kanal Panama

6. İlke Milliyetçilik

7. Müşavir 30

MEB Şube Müdürlüğü Sınavı Soru Cevapları Burada

MEB, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı (2013- MEB GYS) yapmış oldu.Sınav adaylarıda soru ve cevapların yayınlanmasını beklemektedirler.İşte sorularla alakalı bazı bilgiler;

SİTEMİZE GÖNDERİLEN BAZI SORULAR; (Sürekli güncellenmektedir)

TÜRKÇE:
1. Türkçe sorusu tezlik fiili
2. Türkçe sorusu ünsüz yumuşaması
3. Türkçe iv. cümle yani basit cümle
4. Türkçe niteleme sıfatı
5. Türkçe – etken değil / edilgen

İNSAN İLİŞKİLERİ VE İLETİŞİM, YÖNETİM, LİDERLİK, ORGANİZASYON, İNSAN HAKLARI, ETİK, İDARİ SİSTEM, PROTOKOL, ATATÜRK İLKELERİ
6. Yatay iletişim : ayni düzeydeki insanlar arasindaki iletişimdir.
7. Avrupa insan hakları mahkemesine bireysel başvuru ne zaman; Türkiye Cumhuriyeti Devleti 1987 tarihinden itibaren, vatandaşlarının Mahkeme nezdinde bireysel başvuru hakkını kabul etmiştir.

MEB GYS Aralık Soru Ve Cevaplarını İndir

MEB GYS 2013 sınavı soru ve cevapları.MEB GYS 2013 soru ve cevapları ne zaman açıklanacak. .MEB GYS 2013 29 pazar günü yapılacak gys sınavı soru ve cevapları. Tüm ayrıntıları sitemizde

GYS sınavı soru ve cevapları açıklandığında sitemizde verdiğimiz linkler aktif hale gelecektir

MEB GYS Soru Ve Cevaplarını İndir

Aralık 30th

DUS Nedir? DUS Sınavıyla Alakalı Tüm Detaylar

ÖSYM bünyesinde yapılıp sağlık bakanlığının kontrolünde bulunan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) ya da diğer adıyla Dişte Uzmanlık sınavı,kendini yeni yeni kabul ettiren bir sınavdır. Dolayısıylada hakkında pek fazla bilgi olmadığı için kendisi hakkında bazı bilgileri derleyip sizlerle paylaşmak istedik.DUS hakkında; DUS Sınavı ne zaman yapılacak, kaç soru sorulacak, DUS kontenjanları ne kadar gibi birçok sorularla karşılaşılmakta olup bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

DUS Nedir

ÖSYM 2018 DUS İlkbahar Dönemi Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM 2018 DUS İlkbahar Dönemi Sınav Giriş Belgesi Almak için Tıklayınız

2018-DUS İlkbahar Dönemi Sınavı, Nisan 2018 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurular, Şubat - Mart 2018 tarihleri arasında olacaktır.

Sınava başvuru, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2018-DUS İlkbahar Dönemi Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2018 DUS İlkbahar Dönemi Ne Zaman Başlayacak?

2017 DUS İlkbahar Dönemi Giriş Yerlerini Öğrenmek için Tıklayınız

2017 yılı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (İlkbahar Dönemi) tarihi Nisan 2017. ÖSYM sınav takvimi için güncelleme söz konusu olabilir. Kesin tarihleri öğrenebilmek için Buraya Tıklayınız

Şuan için 2017 yılı DUS için öngörülen sınav tarihi Nisan ayının ikinci haftasıdır.

Başvuru tarihi ise Şubat - Mart 2017 olarak belirlendi.Başvuru yapabileceğiniz yerler; ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Diş Hekimliği Fakültesi bulunan Üniversite Rektörlükleri ve PTT İş Yerleri.

2017 DUS İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız

ÖSYM'den Üniversite Adaylarına Önemli Uyarı!

ÖSYM, Haziran'da gerçekleştirilecek TYT öncesinde, üniversite adaylarını uyarmak için kamu spotu hazırladı.

Hazırlanan kamu spotunda, üniversite adaylarına seslenilerek, güzel bir geleceğin hayallerini kurdukları, şimdi hayallerini gerçekleştirme zamanının geldiği ifade edildi.

Adayların, sınava uykularını almış, dinç ve kahvaltılarını yapmış olarak girmesinin başarı oranlarını artıracağına dikkat çekilen kamu spotunda, "ÖSYS başvuru kılavuzunda belirtilen ve sınav binasına getirilmesi yasak olan eşyaları getirmeyin. Sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanınızın yanınızda olduğundan emin olun. Sınavdan en az 1 saat önce sınava gireceğiniz bina önünde bulunun. Emeğiniz emanetimizdir" ifadeleri kullanılıyor.

ÖSYM Sınav Giriş Yerleri Tıkla Öğren

KDK Uzman Yardımcılığı Sınavıyla Alakalı Tüm Detaylar

KDK Uzman Yardımcılığı Sınavıyla Alakalı Tüm Detaylar

ÖSYM tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen 2014 Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.Sınav, saat 09.30’da başlayacaktır. Sınavın süresi, 120 dakika (2 saat) olacaktır.

Sınava Başvuru Koşulları:

a) Sınava hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilmiş yurt içi ya da yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvurabilecektir. Belirtilen mezuniyet alanlarından mezun olmadığı halde sınava girerek başarılı olan adayların KDK tarafından atamaları yapılmayacaktır.

Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı

2014 Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı

2014 Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı (2014-KDK Uzman Yardımcılığı), 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Nerede? – 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da.

Sınav, saat 09.30’da başlayacaktır. Sınavın süresi, 120 dakika (2 saat) olacaktır.

Sınava başvuru koşulları

a) Sınava hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilmiş yurt içi ya da yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvurabilecektir. Belirtilen mezuniyet alanlarından mezun olmadığı halde sınava girerek başarılı olan adayların KDK tarafından atamaları yapılmayacaktır.

Aralık 28th

Görevde Yükselme Sınavı (MEB GYS) Nedir?

Görevde Yükselme Sınavı kamuda çalışan memurların bulunduğu konumdan daha yüksek mevkideki memurluklar için girdiği bir sınavdır. Bu sınav dahilinde memurların daha üst kariyer planlamalarını destek vermek amacıyla uygulanmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

data-ad-client="ca-pub-7363015836865912"
data-ad-slot="5093798520">

Son yorumlar

Bu yıl hangi sınavlar olacak? Üniversite öncesi ve sonrası sınavlar ile alakalı bilgiler basında çıkan haberler tek bir adreste. Sitemiz sadece haber ve bilgi portalıdır.